Зоологічний універсальний магазин ZooZum

Години работи
з 9.00 до 19.00
субота, неділя - вихідний

Запор у кота: симптоми, причини, лікування

Категорії

Проблеми із травленням у домашніх вихованців не рідкість, і коти – не виняток. Здоровий вихованець щонайменше один раз на добу спорожнює кишківник, кошенята відвідують лоток частіше. Якщо котик довго сидить у лотку, видає у процесі дефекації нехарактерні звуки або каловиверження не спостерігається понад добу, йому потрібна ваша допомога.

Запор у киці – це утруднена або болюча дефекація, сухий кал у вигляді кульок, джгутів, стрічок, або повна відсутність випорожнень. Менша, ніж зазвичай, кількість фекалій, зміна їхньої форми та кольору, тривале перебування кота в туалеті – все це вказує на констипацію, уповільнене травлення. Якщо понад добу мурчик не наближається до лотка або йому не дається «справити велику потребу» - це обстипація і саме час подумати про візит до ветеринарної клініки. Часто запор супроводжується блюванням.

Запор чи констипація – не захворювання, а ознака, що вказує на наявність проблеми зі здоров'ям чи утриманням кота. Випадкові запори через те, що улюбленець поцупив щось зі столу або знайшов незакритий мішок із кормом, не потребують особливого лікування. А якщо запор спостерігається регулярно – у цьому випадку без кваліфікованої допомоги не обійтися, а в деяких випадках доведеться робити хірургічне втручання.

Якщо ви спостерігаєте не лише констипацію чи обстипацію, але й інші зміни у здоров'ї підопічного – якнайшвидше зверніться до ветеринарної клініки. Самостійно лікувати запор не рекомендується. Без розуміння причин, що його викликали, ви можете завдати здоров'ю тварини значної шкоди. Лікар визначить причини запору, можливо, з використанням рентгену або УЗД, та призначить ефективне лікування.

Причини виникнення запору

Запор у кота – хворобливий стан, спровокований різноманітними ситуаціями. Ветеринари відзначають, що найчастіші причини запору умовно поділяються на кілька груп:

  • психологічні;
  • харчові;
  • порушення здоров'я;
  • неправильне утримання.

Психологічні причини запору котів

Констипація у киць є наслідком стресу. Через значне емоційне напруження або зміну звичної обстановки мурчик не може відвідати лоток, стримує каловиверження, і в результаті розвивається запор, який супроводжується інтоксикацією організму. Приводом для стресу є поява в оселі дитини чи ще одного улюбленця, від'їзд чи хвороба господаря, ремонт, сторонні люди в будинку, переїзд, відвідування ветеринара тощо.

Якщо запор трапився через стрес, вживати якихось особливих заходів не варто. Просто приділяйте киці більше часу, пограйте з нею, стежте, щоб завжди було вдосталь питної води та чистий наповнювач у лотку. Коли ваш підопічний зрозуміє, що зміни в будинку ніяк не позначаються на ставленні до нього господаря, запор зникне і робота органів травлення налагодиться. Однак, якщо запор триває понад дві доби, звертайтеся до ветеринарної клініки!

Харчові причини запору

Констипація у котиків розвивається через невідповідний корм з низьким вмістом клітковини. Особливо часто захворювання спостерігається у котів, які харчуються «натуралкою» з великою кількістю м'яса. В цьому разі необхідно змінити раціон. Пропонуйте тварині овочі або траву, яку можна купити у зоомагазині чи виростити самостійно.

Викликати запор у кота може нестача рідини в організмі. Котики, які їдять сухий корм, але з якоїсь причини мало п'ють, нерідко страждають на обстипацію. Прослідкуйте, щоб в улюбленця завжди була чиста вода, а якщо пити зі звичайної миски він не хоче, доведеться купити питний фонтанчик – проточна вода подобається котикам більше і п'ють вони її із задоволенням.

Запор часто виявляється наслідком накопичення у шлунково-кишковому тракті продуктів, що погано перетравлюються, або шерсті. Виключіть з раціону нечищену рибу, м'ясо з кістками, необроблену птицю, продукти з кісточками, тому що луска, пір'я, шматки кісток або кісточки кавуна накопичуються в кишківнику і можуть спровокувати його часткову або повну закупорку.

Іноді запори виникають і через трихобезоари. Киці багато часу приділяють догляду за шерстю і проковтують частину волосків, що випали. Зазвичай, вони виводяться з каловими масами, але в період активного линяння, а також у довгошерстих улюбленців грудки вовни накопичуються в органах травлення та провокують констипацію чи обстипацію. У такій ситуації слід перевести вихованця на спеціальний корм, що сприяє виведенню шерсті з ШКТ, використовувати мальт пасту і частіше вичісувати, щоб звести до мінімуму кількість волосків, що проковтуються.

Найбільш небезпечний запор, викликаний стороннім предметом у шлунково-кишковому тракті. Під час ігор котик здатний проковтнути маленький м'ячик або іграшку, нитки, ялинковий «дощик» та інші предмети, не призначені для їжі. Стороннє тіло потрапляє до кишківника і без кваліфікованої допомоги цю проблему вирішити не можна. Якщо є підозра, що киця з'їла щось подібне, негайно звертайтеся до клініки.

Відгуки
Поки немає відгуків
Написати відгук
Ім'я*
Email
Напишіть відгук*